fbpx

REALIZACE PODLAH UČEBNY DÍLEN VE STARÉM MĚSTĚ

REALIZACE PODLAH UČEBNY DÍLEN VE STARÉM MĚSTĚ

KLÍČOVÉ INFORMACE

Produkt: Penetrace EPOXIN F1000 DRY, Aditivum THIXOP, stěrka EPOXIN F5000

Objekt / Lokalita: Učebna dílen, Základní škola Staré Město (Šumperk)

Rozsah realizace: 97 m2

Zpracování: speciální příprava podkladu se zahuštěním, následná aplikace stěrky v barvě RAL 7001

Datum realizace: 11/2020

Firma Den Braven se svými produkty podílela na budování nového areálu s moderními učebnami Základní školy ve Starém Městě (okr. Šumperk).

Stavební firma realizovala stavbu pro vedení města a uvedenou školu, která tak má po dlouholetém úsilí k dispozici prosvětlenou multimediální třídu s obrovskou terasou, učebnu polytechniky vybavenou pro pracovní činnosti, dále nové počítačové zasíťované učebny, nový vchod do školy a nové zázemí šaten. Projekt byl podpořen z Integrovaného regionálního operačního programu EU.

Pojďme se podívat na realizaci podlahy v učebně polytechniky, kde byly použity výrobky řady EPOXIN a to na ploše 97 m2. Podklad v místnosti byl tvořen samonivelační cementovou hmotou jiné značky, v které však bylo více otevřených pórů.

V první fázi po vyčištění podkladu byla použita Penetrace F1000 DRY, která byla zahuštěna Aditivem THIXOP. Toto aditivum na bázi speciálního polymeru umožňuje zahušťování penetrací, nátěrů a stěrek na epoxidové a polyurethanové bázi. Díky tomuto zahuštění bylo možné uzavření místnosti po celé obvodové spáře.

V další fázi byla použita Penetrace F1000 DRY v ploše místnosti, kde byla opět zahušťována Aditivem THIXOP. Toto zahuštění eliminovalo póry v samonivelační stěrce a snížilo spotřebu epoxidových materiálů, které by jinak do těchto pórů zatékaly a musely by být opakovaně aplikovány, aby došlo k vyrovnání.

Následující den byla aplikována Stěrka EPOXIN F5000 v barvě RAL 7001 a v tlouště vrstvy 1–2 mm.