fbpx

PODLAHY – SYSTÉMOVÁ SKLADBA

SYSTÉMOVÉ SKLADBY PRODUKTŮ SAMONIVELAČNÍCH HMOT A EPOXINŮ NA PODLAHÁCH ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY

KLÍČOVÉ INFORMACE

Produkt: Samonivelační hmota na podlahy MULTI FLOOR S600, Penetrace EPOXIN F1200 WET, nátěr EPOXIN F5000 RAL 7035, křemičitý písek

Objekt / Lokalita: kancelářské prostory, obec Veselá (okr. Zlín)

Rozsah realizace: cca 450 m2

Zpracování: aplikace samonivelační hmoty, penetrace F1200 WET a finální vrstva stěrkou F5000

Datum realizace: 12/2020

V prosinci 2020 probíhaly stavební práce administrativní budovy v obci Veselá (okr. Zlín). Pro podlahářské práce na celkové ploše cca 450m2 byly zvoleny systémové skladby výrobků Den Braven.

Pro vyrovnání podlah byla zvolena Samonivelační hmota na podlahy MULTI FLOOR S600. Tato samonivelační hmota umožňuje použití v interiérech na savé i nesavé podklady, je vhodná i na vytápěné podlahy a vyznačuje se výborným rozlivem a dlouhou dobou zpracovatelnosti. Vzhledem k velikosti aplikační plochy bylo použito strojové míchání a rozliv, viz fotogalerie. Aplikace samonivelační hmoty byla provedena v tloušťce vrstvy 10 mm.

Dalším výrobkem v této skladbě byla penetrace EPOXIN F1200 WET, což je dvousložková epoxidová penetrace na vlhký podklad (vlhkost podkladu nad 4 %). Pro tento výrobek je typická velmi dobrá penetrační schopnost, rychlé schnutí, výborná přídržnost k podkladu a už zmíněná schopnost aplikace na vlhké podklady. Spolu s aplikací penetrace byl prováděn zásyp křemičitým pískem.

Finálním výrobkem v této skladbě byla stěrka EPOXIN F5000. Jedná se o pigmentovaný dvousložkový epoxidový nátěr a stěrka pro finální nášlapnou vrstvu. V tomto případě byl použit odstín RAL 7035.

Také v tomto případě byla volba povrchu podlahy ovlivněna požadavky na vysokou účelnost podlahy, estetické hledisko a také požadavky lehkou údržbu a dlouhou životnost takových povrchů.

Produkty řady EPOXIN jsou založeny na epoxidových pryskyřicích a zahrnují širokou škálu produktů od penetrací přes nátěry/stěrky až po finální dekorativní laky. Tyto produkty se vyznačují výbornou mechanickou odolností, tvrdostí, omyvatelností, rozměrovou stálostí a dalšími vlastnostmi, které jsou typické pro epoxidy.

Epoxidový program EPOXIN vyvíjíme a vyrábíme v přerovském výrobním závodě Den Braven production. V roce 2020 proběhla masivní investice do nových prostor a výrobních technologií portfolia epoxidových penetrací a stěrek.