fbpx

Nové podlahy v rekonstruované a modernizované prodejně Albert

RENOVACE PODLAHY V PRODEJNĚ ALBERT

KLÍČOVÉ INFORMACE

Produkt: Samonivelační hmota na podlahy RAPID S400 a Primer ALFA

Objekt / Lokalita:  Hypermarket Albert, Staré Město u Uherského Hradiště

Rozsah realizace: 5.500 m2

Zpracování: strojní aplikace samonivelační hmoty

Datum realizace: 10/2020

Dnešní příspěvek bude pěkně od podlahy. V prvním říjnovém víkendu měli možnost zákazníci naposledy nakupovat v Hypermarketu Albert v Uherském Hradišti, Starém Městě. Tam, kde o víkendu jezdily nákupní vozíky, se v pondělí (5.10.2020) proháněla těžká technika. Běžně nakladače a silniční frézy uvnitř prodejny neuvidíte. Prodejna prochází rekonstrukcí a modernizací. Den Braven je opět u toho.

V místech, kde se v neděli ještě demontovalo a odváželo vybavení prodejny, byla už v pondělí večer připravena a vytýčena první část plochy pro nové podlahy. Po vybourání původní podlahové krytiny byla odfrézována vrchní část betonů a po jejich vyčištění byla vytýčená plocha připravena pro aplikaci nových materiálů. Úlet prachových částic byl eliminován díky důkladnému odsávání.

Po strojním čištění byla aplikována penetrace a to výrobek Primer ALFA, který zpevňuje a sjednocuje podkladovou vrstvu a díky němu dosahují následně aplikované vrstvy vyšší přídržnosti. Na lokální opravu výtluků a otvorů po přechozích instalacích mobiliáře byla použita opravná stěrka Rychloopravná kotvicí hmota FAST FIX, která je rychletuhnoucí a je vhodná pro aplikace, kde je nutné zkrátit celkové doby aplikací. V dalším kroku byl připraven míchací stroj a navezeny palety s výrobkem Samonivelační hmota na podlahy RAPID S400. Tento výrobek se vyznačuje rychlou zpracovatelností a je rychle pochůzný.

Zpracování a aplikace samonivelační hmoty bylo prováděno strojně míchacím strojem M-TEC DUO Mix 2000. V pondělí večer byla aplikována hmota na ploše 420 m2, v úterý už byla realizována plocha 800 m2. Celkem byla takto samonivelační hmota aplikována na ploše 5 500 m2.