fbpx

Výstavba sedmé skladovací haly v Úvalně

den-braven-firma

Den Braven pokračuje v navyšování skladovací kapacity
Úvalno, 26. června 2019
– společnost Den Braven Czech and Slovak a.s. zahájila plánované zemní úpravy a betonáž základních konstrukcí, v pořadí již sedmé skladovací haly umístěné v areálu velkokapacitního logistického centra v Úvalně na severní Moravě.

Zastavěná plocha skladu bude podle projektu 1.940 m2 (40,51 x 47,90 m, výška 11,2 m) a pojme 3.800 nových paletových míst. Po dostavění haly bude celková skladovací plocha navýšena na téměř 13.000 m2 a paletová kapacita na 18.000 míst.

Generální ředitel společnosti Marcel Rys říká: „Záměrem je rozšíření kapacity centrálního skladu do míry odpovídající obchodní strategii společnosti s výhledem několika následujících let. Navýšení je také nutné z hlediska postupného rozšiřování sortimentu výrobků. Dále umožní dostatečné předzásobení z hlediska optimalizace odběratelsko-dodavatelských vztahů. Naším hlavním cílem je, aby se produkty Den Braven mohly distribuovat našim zákazníkům takřka obratem v jakémkoliv množství.“

Stavba byla zahájena 1. června 2019. Ukončení výstavby je plánováno generálním dodavatelem stavby Femont Opava s.r.o. na konec října tohoto roku.

Nová skladovací hala bude mít obdélníkový tvar s plochou střechou sedlovitého tvaru. Přístavba je realizována ve stejném konstrukčním systému jako haly stávající. Jedná se o ocelovou konstrukci, kterou tvoří rámy ocelového halového skeletu. Obvodový plášť nové haly je navržen ze sendvičových panelů. Střešní konstrukce haly je tvořena sendvičovými panely s horní vrstvou z ocelového lakovaného plechu a se střešními světlíky – prosvětlovacími panely. Barevné provedení bude řešeno obdobně, jako u stávajících hal, tj. kombinace barvy bílé s pruhy červené v úrovni soklu.

Firma Den Braven Czech and Slovak a.s. působí na českém trhu již od roku 1997. Zabývá se prodejem a distribucí stavební chemie, tj. tmelů, silikonů, PUR pěn, přísad do stavebních směsí, asfaltových hydroizolací apod. Svým silným klientským servisem, podporou značky Den Braven a širokou sítí obchodníků patří mezi hlavní hráče v segmentu stavební chemie. Obrat za rok 2018 přesáhl 2 miliardy Kč.

Do jejího portfolia patří také vysokopevnostní lepidlo MAMUT GLUE, které se stalo etalonem pro stavební lepidla pro svou jednoduchost použití s maximálním účinkem a efektivitou, a to dokonce i bez použití fixačních svěrek nebo podpěr.

Od roku 2013 prostřednictvím společnosti Den Braven production s.r.o. vyrábí v Přerově cementová lepidla na obklady a dlažbu, samonivelační hmoty a fasádní cementové stěrky. Dále hydroizolační hmoty, brousitelné tmely na sádrokartony a akrylátové tmely.

Působí také aktivně na Slovensku a Maďarsku.

Další informace:

Ing. Kamil Šmidák
Mobil: 606 738 445
e-mail: smidak@denbraven.cz
https://www.denbraven.cz