Jednička na trhu v oblasti stavební chemie.

Rozhovor s majiteli společnosti Den Braven Czech and Slovak a.s.

majitele-spolecnosti

NA ŠPICI DÍKY PERFEKTNÍMU NAČASOVÁNÍ

Ať už se jedná o majitele, manažery, obchodníky, techniky nebo pracovníky na výrobních linkách máme v sobě všichni odvážnou vizi budoucnosti, průkopnického ducha a velké plány. Firmu jsme zakládali ještě během studia vysoké školy a nabízeli inovativní řešení na mladém a nenasyceném trhu. Nevěděli jsme do čeho jdeme, ale chtěli jsme podnikat. O hi-tech tmely byl velký zájem a brzy se staly nejvyšším standardem výrobkové kvality. I díky tomu, že jsme správně předvídali potřeby trhu šly naše prodeje rychle nahoru a Den Braven se stal českou jedničkou a vysoce výkonnou firmou na trhu v oboru tmelů, silikonů, lepidel a další stavební chemie. Svým zákazníkům pravidelně představujeme domyšlené výrobky, které jsou zároveň naším originálním otiskem jedinečné kvality. Každý rok tak může proběhnout velké množství zajímavých událostí, radostných, dramatických, třeba objevných, zcela nových, náročných či rutinních a zdánlivě běžných, v nichž hrají naše výjimečné značkové výrobky významnou roli.

ZÁKAZNÍK A JEHO POTŘEBY JSOU PRO NÁS FENOMÉN

Filozofií Den Braven je vždy naslouchat a oceňovat názory a odborné znalosti svých zákazníků. Silně podporujeme obousměrný tok názorů, myšlenek se zpětnou vazbou. Tím se držíme své vize “Vše pro zákazníka” a máme náskok v myšlení, které nám pomáhá stát v popředí celého průmyslu a věříme, že nás brzy dovede k novým hi-tech výrobkům a pokročilým materiálům zítřka. S respektem, že se technologie nikdy nezastaví neustále posouváme hranice pro zlepšení naší výkonnosti. Jsme specifičtí v tom, že se snažíme vždy nabídnout co nejvíce v rámci prodejní strategie, ale i v permanentním zlepšování péče, služeb a servisu našim zákazníkům. Jsme silní díky tomu, že víme a máme osvědčené koncepce, jak hledat nové nápady a možnosti rozšíření sortimentu. Chceme být navíc vysoce konkurenční na každé úrovni. Když objevíme zajímavý produkt, jsme schopni jej uvést na trh do tří měsíců, a to včetně marketingové podpory. Díváme se na nové výrobky z mnoha různých úhlů pohledu s cílem nalézt lepší způsoby, jak stavět. Naše vedoucí postavení na trhu si tento přístup vyžaduje a škála našich výrobků je sama o sobě fenoménem, který nemá srovnání s jakoukoliv jinou konkurenční firmou v Česku.

SPOLEČNĚ MÍŘÍME K NOVÝM STANDARDŮM

Symbolem společnosti Den Braven je letící vlaštovka. Tento pták je zřejmě prvním vynálezcem hmoty, která funguje jako tmel. Svá hnízda si staví z hrudek hlíny, které spojuje pomocí slin. Díky tomuto “know-how” jsou vlaštovčí hnízda mimořádně pevná a trvanlivá. Právě odolnost je jednou ze základních vlastností stavebních tmelů Den Braven. Na počátku 90. let tyto tmely znamenaly doslova revoluci ve stavebnictví. Vývoj jde ale nezadržitelně dopředu, a tak se dříve hi-tech materiály staly dnes běžně dostupnými a používanými. Každý český kutil a fachman ví, jak naše tmely fungují a jak snadno se s nimi pracuje. Požadavky každého zákazníka, ale mohou být zcela jedinečné a jen na nás samotných záleží, jak perfektně je obsloužíme. Naši zákazníci jsou pro nás nekonečno, je to vlastně nekonečný seriál, který prožíváme v průběhu celého našeho podnikání. Téměř nepočitatelné množství lidí, neuvěřitelné množství osobních příběhů, nepředstavitelné množství inspirace, které si na našich zákaznících velmi ceníme. My se potom jen neustále snažíme přicházet s inovacemi a rozšiřovat naši nabídku technologií tak, aby si mohli vybrat správný výrobek pro správnou aplikaci a stavbu. Z původních několika málo produktů je dnes celá škála specialit, kterým se dostává efektivní a cílené marketingové podpory.

VÍCE NEŽ 500 ODOLNÝCH VÝROBKŮ S VLAŠTOVKOU VE ZNAKU

Staví se všude kolem nás a rodina špičkových a moderních výrobků stále roste. Den Braven patří již přes čtyřicet let k předním světovým producentům tmelů, silikonů, polyuretanových montážních pěn, technických aerosolů nejvyšší kvality a dodavatelům chytrých systémových řešení stavební chemie. Česká společnost Den Braven vznikla v roce 1993 jako samostatný partner holandské mateřské společnosti a vyvinula se díky vizi majitelů, inovacím produktového portfólia a nadšení svých zaměstnanců. V roce 1996 do ní investičně holandská společnost vstoupila, aby ji po letech příprav manželé Rysovi, kteří se nikdy nebáli chytnout příležitost za pačesy, odkoupili v roce 2008 zpět a vybudovali českou společnost Den Braven, která se stala lídrem na trhu nejen z pohledu velikosti firmy, ale i šíří nabízeného sortimentu a dosáhla tak výjimečného postavení mezi pobočkami mateřské firmy. Jsme posedlí kvalitou ve všem, co jsme schopni osobně ovlivnit. Cíleně usilujeme o zvyšování kvality výrobků, které prodáváme. Kvalita je hodnotou, v níž nechceme dělat žádné kompromisy. V současnosti tvoří základ našeho portfolia více než 500 vysoce kvalitních výrobků produkce mateřské společnosti v podobě širokého sortimentu tmelů, lepidel, silikonů a další stavební chemie, kterou rozšiřuje nabídka dalších výrobců i vlastní výroba sypkých směsí, které vznikají v českém závodě Den Braven.

HLEDÁME MOŽNOSTI A ZLEPŠUJEME SE

Děláme to, co umíme nejlépe a v reakci na požadavky trhu neustále zavádíme novinky a lepší postupy. Úspěch je náš společný závazek, proto se neustále a systematicky zlepšujeme. Vždy se snažíme pochopit co zákazníci opravdu potřebují a usilujeme o to, abychom pro ně byli správným řešením, ať už dělají cokoliv. Na nezbytné změny pohlížíme jako na příležitost, nikoliv jako na komplikaci. V posledních letech jsme představili hned padesát nových výrobků, což je zároveň garancí našeho odpovědného přístupu, stability, kontinuity a prověřené kvality. Navíc se nesoustředíme jen na výrobky společnosti Den Braven, ale distribuujeme i produkty dalších výrobců. Když jsme začínali, produktové řady Den Braven tvořily naprostou většinu našeho sortimentu, ale postupem let se naše nabídka pro zákazníky rozrostla o další výrobky, jako fasádní zateplovací systémy, hydroizolační a kotvící systémy vždy pod označením Den Braven Expert. Některé z těchto novinek jsme začali nedávno sami vyrábět v naší nové továrně v Přerově. To nám umožnuje sladit procesy a plánování a udržovat vedoucí postavení v našem technologicky náročném oboru podnikání. Základem a zároveň jistotou zachování silné a jasné konkurenční výhody je vlastní propracované a moderní velkoobjemové logistické centrum v Úvalně se skladovou kapacitou více než 20.000 paletových míst, kde s novou organizací činností dosahujeme vyšší úrovně výkonu.

LOAJALITA A OSOBNÍ KVALITY KAŽDÉHO ČLOVĚKA

Chceme být spolehlivým a inspirujícím obchodním partnerem. Do jisté míry jsme sice stále rodinná firma, ve které pracují lidé z okolí, kteří se navzájem znají, ale naším společným cílem je vybudovat firmu středoevropského významu. I když to neplatí absolutně, asi třetina zaměstnanců je z našeho okolí a dvě třetiny lidí máme v dalších místech po republice. Víme, že úspěch firmy hodně souvisí s výběrem a kvalitou zaměstnanců a trpělivé práci s nimi. V minulosti jsme sice bojovali s velkou fluktuací, ale nyní si velmi ceníme, že máme sehraný a spolehlivý tým profesionálů. Mnoho z těchto lidí u nás pracuje od počátku a podílí se na růstu firmy. Na manažerských pozicích máme i ty, které jsme doslova vytáhli ze skladu. Při hledání talentovaných lidí na vyšší pozice se totiž nebojíme sahat do vlastních řad. Rozhodující pro nás není dosažené vzdělání, ale dovednosti, loajalita a osobní kvality každého člověka. Své zaměstnance „nedusíme“ na tom, co jim nejde, ale naopak jim dáváme prostor k tomu, aby mohli rozvíjet své silné stránky. Především díky tomu máme stabilizovaný a dobře fungující tým, který je poháněn duchem a vášní všech, kteří v Den Braven pracují. Ve svých řadách máme lidi, na které je spolehnutí a kteří táhnou za jeden provaz. Ve všem, co děláme, je naším cílem dlouhodobá prosperita, nikoliv krátkodobý zisk. Naším záměrem rozhodně není jen a pouze prodávat, ale především budovat dobré a přátelské vztahy.

Sdílet novinku